Muuseumid ja teatrid"Koolipäev teatris" Vanemuises. Foto: tartu.postimees.eeEesti Teatri- ja Muusikamuuseum viib läbi mitmeid haridusprogramme, mis aitavad kooliellu vaheldust tuua ja huvitavalt õppida. Eel- ja põhikooliõpilastele suunatud programmid käsitlevad nii erinevaid tähtpäevi kui traditsioone seostatuna teatri- ja muusikalooga, gümnaasiumi noortele pakutakse muuseumitundide kõrval ka huvitavaid loenguid teatri- ja muusikateemadel. Osaleda saab teatrikunsti ringis ja linnalaagrites.

Uuri lähemalt nii aastaringsete kui ka käesoleva õppeaasta eriprogrammide võimalusi või võta ühendust info@tmm.ee ja tel 6 442 132. 


Estonia teatris on lisaks paljudele lavastustele võimalus ka haridusprojektides osaleda. „Ka ooper kõlab tuttavalt” püüab koos põhikooli- ja gümnaasiumiõpilastega leida vastust küsimusele, miks peaks ooper noori tänapäeval kõnetama. „Aken ooperi- ja balletimaailma” tutvustab aga kõigile noortele muusikateatri huvilistele ooperit ja balletti põnevate näidete ning eksperimentide kaudu. Kõige uuem haridusprojekt on „Balletilugu”, mis pakub kõige pisematele balletihuvilistele võimaluse õppida tundma balletiajalugu, vaadata tantsunumbreid, aga ka ise balletiseelikuid ja varvaskingi proovida ning üks tants selgeks õppida.

Projekte on teisigi, täpsemalt tasub uurida Estonia veebilehte „Noored!“


Meremuuseumis saab nii Paksus Margareetas kui Lennusadamas läbi viia põnevaid muuseumitunde ja ekskursioone, lisaks osaleda huviklubis ja koolivaheaegade linnalaagrites. Õpetajatele ja gümnaasiumiõpilastele sobivad silmaringi avardamiseks ka merefoorumid – harivad vestlusõhtud, mis haakuvad käimasoleva näitusega ja kus saab kohtuda põnevate esinejatega nii Eestist kui välismaalt ning seda täiesti tasuta.

Igale Meremuuseumi muuseumitunnile on omane vastavus riiklikule õppekavale, eakohasus, loovus ja mängulisus, valdkondade vaheline lõiming ja koostööoskuste ning kriitilise mõtlemise arendamine inspireerivas keskkonnas. Uuri võimalusi lähemalt siit või võta ühendust booking@meremuuseum.ee ja tel 6200 550.


Tallinna vanalinnas asuvad kõrvuti Eesti Noorsooteater ja Nukuteatrimuuseum – sünergiline tervik, kus sisulist kaasamõtlemist pakkuvate lavastuste kõrval saab kiigata teatritegemise kulisside taha. Nukuteatrimuuseum pakub haridusprogramme igas vanuses õpilastele ning enesetäiendusvõimalusi õpetajatele. Nukuteatrikunsti saladusi saavad õppida nii kooliealised kui lasteaialapsed, teatrinuku meisterdamisest nukuteatri liikide ja näitlemistehnikate tutvustamiseni. Pakutakse ka võimalusi ning õpetajad saavad tutvuda nukumõtlemise meetodiga, mis aitab kujundada käitumisõpetust ja väärtuskasvatust.
Vaata lähemalt siit või võta ühendust muuseum@noorsooteater.ee ja tel 6679 542. 


Teater Vanemuine on eriline ja ammendamatu õpikoht, kus viiakse läbi nii draama-, muusika- kui tantsutunde, ekskursioone ja konkursse ning pakutakse põnevat tegevust ka koolivaheaegadeks. Väga populaarne on Vanemuise projekt „Koolipäev teatris“, kus teatrimajas toimuvad kirjanduse, füüsika ja kehalise kasvatuse tunnid, seda muidugi teatrile omases võtmes.

Lisainfot Vanemuise võimaluste kohta leiad siit või otse ühendust võttes mall@vanemuine.ee, tel 7440 189.


Eesti Tervishoiu Muuseumi eesmärgiks on olla atraktiivseks õpikeskkonnaks ning avatud ollakse kõiksugu koostööplaanidelegi! Muuseum on aktiivne haridusprogrammide pakkuja ning aitab vahetult kaasa koolides rakendatavale muutunud õpikäsitusele.

Lisainfot muuseumi tegemiste ja võimaluste kohta leiad siit või otse ühendust võttes
bron@tervishoiumuuseum.ee, telefon 641 1886.
Eesti vanim vabatrupp, millel on laia lavastustevaliku kõrval ka mitmeid loomingulisi ja hariduslikke töötube nii.
on Eesti vanim vabatrupp, millel on laia lavastustevaliku kõrval ka mitmeid loomingulisi ja hariduslikke töötube nii.


VAT Teater   on Eesti vanim vabatrupp, millel on laia lavastustevaliku kõrval ka mitmeid loomingulisi ja hariduslikke töötube nii õpilastele kui õpetajatele.

VAT Teatri eesmärk on luua teatrikülastusest mitmekülgne kogemus – töötubades otsitakse erinevaid viise lavastuste sisu käsitlemiseks, arendatakse endas uusi oskusi ja tegeletakse sotsiaalsete küsimustega. VAT Teatri töötube saab korraldada nii koos kui ilma teatrikülastuseta, st nad on tugevad ka iseseisvalt. Töötubade juhendajad muudavad töötoa ülesehitust vastavalt klassi spetsiifilistele vajadustele. Lisaks on VAT Teatri kodulehel Õpetajate rubriigis mitmeid lisamaterjale, millega pedagoogid saavad õppetööd täiendada. Algatatud on ka sündmustesari „VAT Ekstra”.

Teater on seotud rahvusvaheliste projektidega, et ühiselt arendada noori puudutavat loomingut.  Aktiivselt luuakse ka konkursse ja muid põnevaid algatusi. Näiteks „VAT, kus dialoog!”.  Info: mihkel@vatteater.ee (VAT Teatri dramaturg).

Lisainfot VAT Teatri töötubade ja teiste haridustegevuste kohta: mariliis@vatteater.ee (VAT Teatri haridustegevuste juht) #vatitöötoadKommentaare ei ole:

Postita kommentaar