neljapäev, 14. november 2013

Huvitava kooli konkursile esitati 65 väärt ideed

Üleskutse saata mõtteid kooli huvitavaks muutmiseks sai paari nädala jooksul 65 vastust, mis näitab, et koolihariduse tulevik on oluline väga paljudele. Aitäh kõigile, kes oma mõtteid jagasid!

Ideede autorid on erinevate elualade esindajad. Saadetud ideekirjeldusi seob mõistmine, et kooli saab ja peab senisest huvitavamaks muutma. Suur osa ideedest on igapäevasesse kooliellu kiiresti ja kergesti rakendatavad. Iga kaastöö annab  mõtteainet õpilastele, õpetajatele, koolijuhtidele ja hariduspoliitika kujundajatele.

Töötame ideed läbi ning autorite nõusolekul ka avaldame need – olgu selleks siis ootus paremini haridust korraldada või soov parimaid praktikaid jagada. Kirjutiste autorite hulgast kutsume kuus kaasamõtlejat 12-liikmelisse ühiskondlikku nõukotta, kellelt ootame seisukohti ja ettepanekuid, millistes põhimõtetes tuleb ühiskondlikul tasandil kokku leppida, et kool oleks huvitav kõigile.