Laupäev, 4. detsember 2021

Õpihuvilaager Võrumaal - hoogne sissejuhatus kooliaastasse

17.−19. augustil toimus Võhandu puhkekeskuses Osula Põhikooli õpihuvilaager. Laager oli mõeldud kõigile õpilastele, kes tulla said ja soovisid. Kuna meie koolil on õpilaagrite traditsioon, siis osalesid pea pooled 2. – 9. klassi õpilased ning laagri õnnestumisele andsid panuse enamus kooli õpetajatest. Õpihuvi äratamiseks oli kutsutud lisaks palju külalisjuhendajaid-esinejaid. Kõik ikka selleks, et peale kahte rasket koroona-aastat ja suvevaheaega saaksid õpilased uut hoogu algavaks õppeaastaks.

Esimesel päeval toimusid õpitoad ja külastati koduvalla omapärast vaatamisväärsust Lasva veetorn-galeriid ning saadi ülevaade Eestis elavatest lindudest. Töötubades värskendati teadmisi esmaabist, meisterdati ning õpiti selgeks laagri laul ja tants, mida kõik rühmad said õhtul koos esitada. Mõnusat muusikat ja võimalust kaasa laulda pakkus külaliseks kutsutud Aare Pai ansamblist Öösorr. Laagripäeva lõpetas loomulikult disko, mis oli tore seetõttu, et diskopuldis oli oma kooli poiss.

Aasta huvialaõpetaja Triinu Grossmann robootika õpituba juhendamas.
Foto: Erakogu.

Teisel päeval saime õppida ja mängida võrkpalli, teha ise pärmitainast ning elevust ja teadust pakkus hämar teadusteatri õpituba. Lisaks olid veel Võru Orienteerumisklubi, MTÜ Nutivõluri ja Päästeameti veeohutuse õpitoad. Viimases tutvustati meile ka SUP lauaga veel olemise ohtusid. Õhtul etendas iga klass kahte eelneval päeval loositud vanasõna, mida kõik said arvata ja enda klassile punkte koguda. Meie valmistatud pärmitaignast olid justkui võluväel küpsetatud kaneelirullid, mida saime peale arvamismängu nosida. Raske uskuda, et nii suure koguse pärmitainast valmistasime!

Päeva viimase hoogsa õpitoa viisid läbi vapustavad EasyLeg s Crew break-tantsijad. Tegime tutvust breigi põhisammudega ja see polnudki nii lihtne. Lõpuks saavutasime ikka mingisuguse sujuvuse ja ühtsuse liikumises. Nende esinemiskava aga kutsus esile valju ja tormilise kaasaelamise. Päev jõudis õhtusse üsna rahulikult, sest olime pikast päevast väsinud ja vihma muudkui sadas.

Viimasel päeval kohtusime lastekirjaniku ning ettevõtja Anti Saarega, kes rääkis oma tegemistest ning kujunemisest kirjanikuks ja ettevõtjaks. Tema loodud mängud pakkusid huvi eriti noorematele õpilastele, kes saavad seda mängu nüüd ka koolis mängida.

Kuidas laager õpilastele meeldis?

Sellele sain vastuseid laagri töölehelt, mille kõik osalejad täitsid. Teadusteater tundus ülipõnev igas vanuses osalejatele. Noorematele meeldis väga pärmiseente võlumaailma töötuba. Päästeameti veeohutuse demonstratsiooni peeti oluliseks ja vajalikuks. Kolme kuu järel on Remol kõige erksamalt meeles õhtune disko, mis oli ka paljude teiste osalejate lemmik. Klassikaaslase Reio jaoks jäid meelde ööbimine kämpingus ning Gerli meelest olid oma kooli kokkade lõunasöögid kõige parem osa laagrist.

Laagrilaul liidab. Foto: Erakogu.

Laagripäevade mitmekesised tegevused avardasid kindlasti meie silmaringi, andsid uusi kogemusi ja teadmisi ning pakkusid suhtlemisvõimalust klassi- ja koolikaaslastega. Sellele kõigele lisaks veel palju värskes õhus viibimist, aktiivset liikumist, maitsev toit ning hea seltskond! Oli igati tore sissejuhatus kooliaastale!

Elo Rahman
Osula Põhikool

1 kommentaar:

1. I am so delighted I found your weblog, I really found you by accident,
    while I was researching on Bing for something else, Regardless I am here now and would just I saw this FAKE UK DRIVING LICENCE THAT WORKS FROM THE DVLA an will like to say thank you. (I also love the theme/design), I don’t have time to go through it all at the minute but I have bookmarked it and also added your RSS feeds, so when I have time I will be back to read a lot more, Please do keep up the excellent job.

Y’all don’t forget to join this DVLA EXPERTS TELEGRAM GROUP for more information about new drivers license and updated materials being used along the production process of the DL . You can also take advantage to learn and meet many Experts who will guide you on numerous techniques for anyone who love hacking and don’t know how to go about it .

VastaKustuta