kolmapäev, 3. november 2021

Läänemere veebiviktoriin 2021 osalejatele avatud!

UNESCO ühendkoolide võrgustiku Läänemere Projekti veebiviktoriin on saanud avapaugu ja ootab järgneva kuu jooksul osalema noori üheksast riigist, kes omavahel Läänemere ja maailma kohta info otsimises mõõtu võtavad! 
See on hea võimalus tabada mitu tarkusekärbest ühe hoobiga – õppida Läänemere kohta, saada keskkonnateadlikumaks, parandada enda info otsimise oskusi ja õppida inglise keelt.

Tänavu on viktoriini siduvaks teemaks “Kliimamuutused ja ränne”. Veebiviktoriini nutikad küsimused on kogutud BSP koordinaatoritelt ja koostööpartneritelt erinevatest UNESCO ühendkoolide Läänemere Projekti võrgustikuga liitunud riikidest. Näiteks esitasid sel aastal Eestist küsimusi MTÜ Mondo, Vaibla Linnujaam ning merebioloog Jonne Kotta. Viktoriin on vormistatud mugavalt Walk & Learn poolt loodud veebiviktoriini e-platvormile, mis arvestab automaatselt osalejate punkte.
⇒ 4. - 6. klass: 30 minutit, 5 küsimust

⇒ 7. - 9. klass: 45 minutit, 8 küsimust

⇒ 10. -12. klass: 60 minutit, 10 küsimust

Oluline teada:

⇒ Vaja on head internetiühendust ja kõlareid/kõrvaklappe.

⇒ Iga õpilane saab osaleda vaid ühe korra (arvesse läheb esimene skoor)

⇒ Küsimustele vastatakse kindlas järjekorras ning küsimuse juurest edasi liikudest pole võimalik tagasi minna ning eelmisi vastuseid parandada.

⇒ Viktoriinil on ajalimiit – vastavalt vanusegrupile 30-60 minutit.

⇒ Viktoriini võib teha üldhariduskoolis näiteks inglise keele, geograafia või bioloogia tunnina, samuti koduõppe täiendusena. Osaleda võivad ka huvikoolid ja üksikud õpilased.

Viktoriinis võivad osaleda kõikide koolide õpilased, kes inglise keelt oskavad, kuid vaid UNESCO ühendkoolide võrgustiku koolide õpilased saavad osaleda auhindade loosimises.

Eesti parimaid osalejaid ootavad Eesti mahetootjate tooted (viktoriini sponsoriteks on Karli ja Linda maiustused, Minna marmelaadid, Mahenäksivabrik Süü ää ning Taali mesila), osalemisvõimalus purjeõpperetkel Soome või teadlaskogemus töövarjupäeval 2022. aasta suvel. Lisaks panevad eriauhindu välja MTÜ Mondo (kaks 33-eurost Fotografiska kinkekaarti, Mondo virtuaalreaalsusmäng koos peaseadmetega kuuks ajaks parima tulemusega õpilase kooli) ning Rohelise kooli programm.

Õiged vastused postitame BSP rahvusvahelisele kodulehele jõuludeks. Osalejate punktiskoorid ja auhinnasaajate nimekirja saadame UNESCO ühendkoolide kontaktõpetajatele ja osalejate meiliaadressidele, mis viktoriinivormis esitatud. Osalejate nimesid ja edetabeleid ei avalikustata.

Viktoriinil võivad osaleda ka õpetajad, harrastusteadlased ja täiskasvanud loodushuvilised, kuid neil palume lisada oma nime järele märkuseks tärn ja märksõna *(õpetaja) või *(huviline), sest nii saame punktiarvestusest vastused eraldi kokku koguda.

Võimalusel ootame väga õpilastelt, õpetajalt ja loodushuvilistelt viktoriinile tagasisidet, palume saata see korraldajale: maria.ivanova@tartuloodusmaja.ee. Tahaksime teada, kas osalejatel oli huvitav seda teha, missugused küsimused olid keerulised ja kuidas neile meeldis viktoriini ülesehitus.


Viktoriin on avatud 1. novembrist 6. detsembrini 2021!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar