neljapäev, 26. juuli 2018

Õpime mängides!

Mäng on igal pool meie ümber – mängitakse reisides, õppides ja sõpradega aega veetes. Mängude tähtsusest on aru saanud ka tööandjad, kes kasutavad mängustamist, et oma töötajaid motiveerida. See toimbiv väga hästi, sest mängida on lõbus ning mis võiks olla toredam kui lõbus töö?  Lisaks lõbule on enamasti  mängus ka väljakutseid, mis tekitavad hasarti. Väljakutsed omakorda sunnivad meid oma tavakäitumist muutma, et jõuda edukamalt sihile - toimub õppimine. Ka koolis on palju mängimist. Õpetajad üritavad iga päev leida viise, kuidas õppimist ja väljakutseid huvitavamaks muuta. Ehk on mängustamine see võluvits?

Tartu Ülikooli haridusinnovatsiooni magistrandid  Klaarika Prii ja Pirgit Saar on kokku pannud õpetliku video mängustamisest ning vaadanud täpsemalt sisse VEPA Käitumisoskuste Mängu pakutavatesse võimalustesse.

Kui sind hakkas mängimine ja mängustamine huvitama, siis kuula lisaks Kaspar Kruubi Hariduskonverentsi ettekannet  Õpi- ja töömotivatsioon mängu .