esmaspäev, 16. märts 2015

Energia avastuskeskus tuleb õpetajatele tundide huvitavaks muutmisel appi

Möödunud nädalal käisime külas Energia avastuskeskuses, kus nägime palju laste õppimise õhinast säravaid silmi ja kuulsime avastuste elamustest rõkkavaid kilkeid. Lapsed jooksid, mängisid, uurisid, katsetasid ega saanud vist ise arugi, et samal ajal õppisid. 

Foto: energiakeskus.ee
Eelmise aasta juunis renoveerituna ja uuendatuna avatud Energia avastuskeskus töötab selle nimel, et lastel oleks huvitavam, toredam ja kergem õppida. Keskuse eksponaadid ja programmid on töötatud välja riiklikest õppekavadest lähtuvalt ja õpetajatele on loodud mitmeid toetavaid võimalusi huvitavate tundide ettevalmistamiseks ja läbiviimiseks.

Foto: energiakeskus.ee
Keskusest, mis asub Tallinna linna endises elektrijaamas, leiab mitusada interaktiivset eksponaati, mille abil saab koolifüüsika teemad põnevaks muuta. Näiteks elektrivool, vooluring, elektriline vastasmõju, tuumaenergia, valguse peegeldumine jne. Lisaks asuvad keskuses täiskuppelplanetaarium virtuaalsete kosmoseprogrammide tarvis, teadusteatriruumid, õpetajate tuba, seminariruumid ning füüsikaklassid Samsung School-lab tehnoloogiaga virtuaalsete tundide läbiviimiseks.

Foto: energiakeskus.ee
Lisaks toetab avastuskeskus õpetajate ettevalmistamist. Veebruaris alustas Tallinna Ülikooli valikainena  kursus "Kogemusõpe avatud õpikeskkonnas", mille praktilise töö osa ja seminarid toimuvad Energia avastuskeskuses. Kursuse raames õpetatakse, kuidas kogemusõppe meetodeid õppetöös kasutada ning mida õpilastega avatud õpikeskkonnas teha. Tudengid töötavad välja tunnikavad, millest paremad pannakse kõigile tudengitele ja ka õpetajatele kasutamiseks välja kursuse internetikeskkonda. Keskusel on kavas peagi koostöös TLÜga pakkuda kogemusõppe kursust ka õpetajate täienduskoolituse raames.

Foto: energiakeskus.ee
Õpetajatele on Energia avastuskeskusesse sissepääs prii ja seda igal ajal. Miks siis mitte kasutada võimalust minna keskusesse mõnd huvitavat koolitundi ette valmistama? Keskuse õpetajate tuba pakub head keskkonda kolleegidega ühistegevuste planeerimiseks, vana elektrijaama õhustik inspireerib raamidest välja mõtlema ja eksponaadid annavad ideid, kuidas õppimist käega katsutavaks teha.

Uuri pakutavaid võimalusi õppe huvitavaks tegemiseks lähemalt Energia avastuskeskuse kodulehelt.

Foto: energiakeskus.ee

1 kommentaar:

  1. Bardzo ciekawie napisane. Jestem pod wielkim wrażaniem.

    VastaKustuta