teisipäev, 9. detsember 2014

Haridusteadlased võtavad vaatluse alla õpetajate ajakasutuse

Huvitava Kooli toetusel korraldab TÜ haridusuuringute ja õppekavaarenduse keskus 10. detsembril kell 15-17 webinari õpetaja ajakasutusest. Peamiseks küsimuseks on, kus ja kuidas leida koolis aega, et tegeleda oluliste asjadega.

Õppimise ja töö tempo üha kasvab ning pidev kiirustamine tekitab stressi nii õpilastes kui õpetajates. Õpikogukonna meetodil õppekava rakendamise projekti webinaris arutavad õpetaja ajakasutuse temaatikat õpetajad, koolijuhid ja haridusteadlased.

Webinaris küsitakse:
  • kuidas kasutada õpetöös aega efektiivselt, arvestades õpilaste eri õpistiilide ja tempodega?
  • millised on õpetaja jaoks olulised ja millised vähemolulised tegevused ning kuidas saada rohkem aega olulisteks tegevusteks?
  • milliseid koolikorralduslikke lahendusi koolides kasutatakse, et "aega juurde teha"?
  • kas õpetaja ajakasutusoskuste hulgas peaks olema ka aja mahavõtmise ja aeglustamise oskus?
Teemade üle arutlevad Halliki Harro-Loit (Tartu ülikool), Ülle Luisk (Viljandi gümnaasium), Hannely Luik-Stogov (Valga põhikool), Kristi Mumm (Forseliuse gümnaasium), Ain Tõnisson (Tartu Tamme gümnaasium) ja Rein Uusmaa (Nõo põhikool).

Webinar toimub TÜ haridusuuenduskeskuses Lossi 38-18. Otseülekanne ja järelvaatamine Youtube'is.

Kõigil kuulajatel on võimalik TÜ haridusuuringute ja õppekavaarenduse keskuse Facebooki lehe kaudu küsida, kommenteerida ja arvamust avaldada.