kolmapäev, 22. aprill 2015

Võõrkeeled saavad mängides selgeks


Keeleõppel on lisaks sõnavara ja grammatikareeglite omandamisele tähtis roll ka suhtlemispädevuse kujundamisel. Kuidas aga võõrkeele tunnis saavutada seda, et õpilased saaksid uusi keeleteadmisi ning sealsamas julgeksid õhinaga keelt kohe kasutada? Et oleks tulemust ja mis peamine, et oleks huvitav?

Eelmisel aastal korraldas Haridus- ja Teadusministeerium konkursi keeleõppemängu loomiseks, mis võimaldaks interaktiivselt õppida eesti keelt teise keelena. Konkursi võitis OÜ Creative Intelligence Group, kes on varasemalt toonud turule ka mängud Contact French prantsuse keele õppeks ja Contact Russian vene keele õppeks. Uut, Contact Estonian mängu jagab Haridus- ja Teaduministeerium vastaval rakendusseminaril osalevatele vene õppekeelega koolidele tasuta.


Keeleõppemäng on olemuselt simulatsiooniõpe, kus pealinnas (Contact Estonian puhul Tallinnas; teiste mängude puhul vastavalt Pariisis ja Moskvas) saab erinevatesse rollidesse kehastudes praktiseerida reaalses elus ettetulevaid suhtlussituatsioone.

Vaata, mida räägib Contact French mängust idee autor Hedvig Evert:


Keeleõppemänge, LIVE-keeleõppe programmi ja koolitusi pakkuvast Õnneliku Õppimise Saatkonnast saab täpsemalt lugeda nende kodulehelt: http://embassyofeducation.eu/.

HTMi töötajad tunnevad õpiõhinat. Foto: Embassy of Education

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar