neljapäev, 11. september 2014

Eeskuju on nakkav

Küsisime Huvitava Kooli nõukoja liikmetelt, mis on nende arvates kõige olulisem muutus, mis Eesti koolides lähiaastatel lapsevanemate abil tuleks saavutada.   
Vastab Heidi Paabort, Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse tegevjuht ja Huvitava Kooli nõukoja liige.

Heidi Paabort. Foto: erakogu.
Üks osa on kindlasti selles, et saame lapsevanematena lüüa kaasa koolielu, klassi või kogukonna töös, mille kaudu muutub kool huvitavamaks/avatumaks/kaasavamaks, kuid märkimata ei saa kindlasti jätta asjaolu, et lapsed õpivad eelkõige eeskujude ja isetegemise kaudu.

Mõeldes sellele, et soovime ju, et meie lastest kasvaksid ühiskonnas aktiivsed ja enda elu juhtivad isiksused, on oluline näha, et ka nende vanemad on aktiivsed, kaasavad, kaasa rääkivad ning enda ümber olevat keskkonda juhtivad. Eeskuju on nakkav ja selle kaudu tekib ka lapsel harjumus. Harjumus on aga tihti kõige meie igapäevase elu aluseks. Seega on lapsevanematel teatud mõttes kohustus olla aktiivsed sest nii õpivad ka meie lapsed osalema ühiskondlikus elus, teades, et meil kõigil on õigus oma arvamuseks ning kaasa rääkimiseks (seda siis koolis, klassis, enda peres või kogukonnas).

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar