kolmapäev, 10. september 2014

Lapsevanemad – tulge kooli!


Kristi Klaasmägi. Foto: www.opleht.ee

Küsisime Huvitava Kooli nõukoja liikmetelt, mis on nende arvates kõige olulisem muutus, mis Eesti koolides lähiaastatel lapsevanemate abil tuleks saavutada.
Vastab Kristi Klaasmägi, SA Noored Kooli tegevjuht ja Huvitava Kooli nõukoja liige.

                                                                                
                                                                                             
Lapsevanema, kooli ja õpetaja vastutuse jaotust ei saa selgelt kella või joonlaua abiga paika panna – õppimine toimub ka väljaspool kooli ja laps kasvab koolis samamoodi kui kodus. Vanemate eestvedamisel peavad kool ja kodu moodustama meeskonna, mis töötab sama eesmärgi – laste võimete välja arendamise ja rõõmsa, kõrgete eesmärkidega õppimise nimel.

See tähendab lapsevanemate poolt tänasest oluliselt suuremal määral koolielus kaasa rääkimist. Kooli visiooni eest vedamist ja selle nimel kaasa töötamist. Ja seda mitte ainult koosolekutel käies ja eesmärke kirja pannes – kuigi ka see osa ühisest tööst on oluline. Lapsevanematel on erinevad praktilised teadmised ja eluvaldkondade kogemus – see on suurepärane õppematerjal, mille abil teha õppimist huvitavamaks ja tähenduslikumaks. Lapsevanem saab nii kooli tunde andma tulles või klassi kas oma tööle või mujale õppima kutsudes reaalselt laste õpikogemustele kaasa aidata.

Koos ühise eesmärgi seadmine ja selle nimel töötamine annab juurde nii koolile kui ka lapsevanematele. Seda on näidanud ka Noored Kooli ja „Tagasi kooli“ algatuses osalenud inimeste kogemus – mida rohkem sa annad, seda rohkem ka vastu saad. Kõige suuremad võitjad on muidugi meie lapsed.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar