reede, 28. oktoober 2016

CodeWeeki nädalal toimus 17 koolis 37 külalistundi. Loe muljeid!

Eestis korraldati sel aastal Code Week’i nädala raames ligi 300 üritust, oleme sellega riikide arvestuses kindlalt esikohal, arvestades toimunud ürituste arvu ja rahvaarvu suhet. Nädala raames toimus Tagasi Kooli ja Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu abil 17 koolis 37 külalistundi. Jagame mõningaid muljeid nendest põnevatest ja tulevikku vaatavatest koolitundidest!

Elisa Eesti kliendibaasi analüütik Maarja Maarjakõiv käis CodeWeeki raames Laagna Gümnaasiumis ja andis külalistunde 12. klassile. Muljeid:
Kogemus on olnud mulle endale väga rikastav! Tuua kuulajaskonnani huvitavalt ja arusaadavalt teema, mida nemad näevad esimest korda, aga mille sees ise igapäevaselt oled, on parajalt keerukas ülesanne. Loodan, et õpilased on saanud juurde uusi teadmisi ning julgevad kontakteeruda, kui neil on mingisuguseid küsimusi :) Aitäh õpetaja Irinale huvi ja võimaluse eest!


Tallinna Tehnikaülikooli Automaatikainstituudi nooremteadur Kadri Umbleja käis Saue Gümnaasiumis külalistundi andmas. Tema muljed: Rääkisin 5. klassile erinevatest robotitest, peamiselt jaapani kontektsist - andorididest armsate sotsiaalsete loomarobotiteni ja mekadest astronautrobotini välja. Hästi vahva üritus oli ja lastele väga meeldis - nad küsisid hästi palju ja lõid aktiivselt tunnis kaasa. Laste arvates olid android robotid natuke kõhedust tekitavad - eriti see, kui üks teadlane endast robot-koopia tekitas. Samas hüljesrobot meeldis neile kõige rohkem ja nad tahtsid endale koju või kooli ka sellist. Tunni lõpuks lasin ma lastel suhelda kahe natuke tavalisema robotiga: Lego EV3-st ehitatud elevandiga ja küroskoobi abil püstiseisva robotiga. 
Huvitav on see, et lastel ei ole tegelikult hirmu robotite ees, nad on kohe nõus nendega mängima, nõus neile nime ja iseloomu andma ning nendega suhtlema. Ja kui küsisin lastelt, et mis roboteid võiks veel tulevikus teha, siis keegi kavalpea teatas: et tema tahaks kodutööde lahendamise robotit. Teine aga ütles, et tema tahab küll suureks saades ise ka roboteid ehitama hakata. Kolmas ütles, et tema peaks omal kodus robotite loomaaeda (ilmselt pidades silmas erinevaid loomakujulisi roboteid mida mainisin). Aga jah. Hästi vahva üritus oli. Sai lapsi julgustatud proovima programeerimist ja nii mõnedki lubasid nüüd koolis toimuvasse robootika ringi minna :)


Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu projektijuht Maarja Rannama ja IKT Demokeskuse projektijuht Ralf-Martin Soe käisid Ääsmäe Põhikoolis külalistunde andmas. Muljed:
Maarja: Lapsed võtsid tunni väga hästi vastu, palju emotsioone tekitas see kui rääkisin sellest kuidas robotite ning tehisintellekti tulekuga potentsiaalselt tööturg ning ametid võiksid muutuda – millised ametid kaduda ning millised väga populaarseks saada. Mina sain taas kinnitust sellele, et tuleb käia ning rääkida sellest, et IT ei ole ainult programmeerimine, vaid see hõlmab väga palju erinevaid ameteid väga erinevates sektorites.


Ralf:
Õpilased olid väga avatud ja väga positiivse suhtumisega. Kõige suurema avastus on see, et koolikorraldus on väga muutunud, positiivsuse poole. Õpilased on vahetud ja julgevad oma arvamust välja öelda. IT-edulooga olid suures osas kursis, kõigil neist on ID-kaart, mida keegi pole veel „arvutisse sisse pannud.“ X-teest saime ka räägitud politseiautode kontekstis, kuigi võib-olla oli see veel natuke vara. Eelnevalt olid nad kuulnud Skype’st ja e-valimistest, elevust tekitas e-koolist rääkimine. Sain selles aru, et ka õppemetoodika on muutumas. Kui rääkisin oma projektidest näidates e-kviitungi ja isesõitvate busside videoid, siis see tekitas kohe suurt huvi ja äratas tähelepanu. Tõenäoliselt tulevikus ongi järjest vähem loenguvormi ja rohkem seminare ja audiovisuaalset tuge. Samuti soovin tänada vene keele õpetajat, kelle tunni asemel koolikülastus aset leidis.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar