esmaspäev, 4. mai 2015

Kas Kostivere kool on huvitav?

Tiina Lind, Kostivere Kooli õpetaja ja mõttekoja korraldaja

Laupäeval, 11. aprillil toimus Kostiveres algatuse Huvitav Kool mõttekoda. Mõttekotta kutsuti kõik haridusest huvitatud osapooled – lapsevanemaid, ettevõtjaid, õpetajaid, koolijuhte, õpilasi, vabaühendusi, kohalike omavalitsuste esindajaid. Kahjuks ettevõtjad sel korral teed kooli ei leidnud, teised huvigrupid olid esindatud. Mõttekoja eesmärk oli arutada Kostivere Kooli haridusest Huvitava Kooli võtmes. Laudkondades arutati, mis on meil koolis hästi, mis on peamised probleemid ning otsiti probleemidele võimalike lahendusi.

Kolm tundi mõttekojas möödusid väga kiiresti ning tegelikult oleks olnud veel paljustki rääkida. Arutelude lõpus jagasid kõik oma muljeid ning emotsioone, mis neid nende tundide jooksul valdasid ja kõik olid väga rahul, et nad osalesid.

Toodi välja, et üritus oli oodatust positiivsem, tõdeti taaskord, et peaks rohkem omavahel suhtlema ja et tegelikult on meie kool päris hea seisus. Üheskoos leiti, et kahjuks levib negatiivne sõnum kiiremini kui positiivne. Otsustati, et sedalaadi mõttekodasid peaks tulevikus veel tegema, et kooliga seotud inimesed, kes muidu ei kohtu, kokku saaksid ja koostöös koolielu edendaksid.

Mõttekojas osalesid haridushuvilised õpilastest kohaliku omavalitsuse esindajateni. Foto: Merike Metstak, Jõelähtme vallaleht
Mõttekoja tulemusena selgus, et Kostivere kooli tugevused on: 
  • Taristu (kooli asukoht, renoveeritud koolimaja, turvaline ümbrus, raamatukogu, kultuurimaja, muusikakool, perearstikeskus).
  • Kaasaegsed vahendid ja võimalused (tahvelarvutid, loodusainete, tööõpetuse ja kodunduse klassid).
  • Õppimist toetav hindamine ja 21. sajandi oskuste õpetamine.
  • Jätkusuutlik kool – õpilaste arv on kasvuteel.
  • Kvalifitseeritud ja aktiivsed õpetajad, kelle silmad säravad ja omavahelised suhted on head.
  • Huviringide ja huvitegevuse rohkus.
  • Koolileht Tagapink.
Käesolev artikkel ilmus ka Jõelähtme vallalehes nr 214, aprill 2015. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar